Що Таке Back-end Розробка І Чим Займається Back-end Розробник?

Коли ви заходите на сайт і вводите дані, сервер відправляє запит до бази з метою перевірити, чи є там така пара логін-пароль. Якщо є, то користувач отримує позитивну відповідь і входить до системи. Ключовою необхідністю при розробці сучасного програмного забезпечення є контроль версій коду. Тому знання Git на сучасному етапі є необхідністю для будь-якого програміста”, – каже PHP Developer компанії Default Value Ігор Собченко.

backend розробник це

Проте, якщо ви володієте власними ресурсами для реалізації частини завдань, ми можемо розглянути і такий варіант. Так, ця книга вже застаріла, остання версія .NET фреймворку, для якої вона виходила, була 4.5. Однак книга дає хороше розуміння, як все влаштовано під капотом. Це є актуальним у випадках, коли потрібно отримати інформацію зі сховища. Матеріали із позначенням Iміджева інформація розміщено на правах реклами.

Php Back-end Developer

Зв’яжіться з нами для того, щоб обговорити ваш проєкт і знайти формулу співпраці, за якої проєкт буде реалізовано з потрібним рівнем якості в строки, які вам необхідні. І ми з радістю проконсультуємо https://wizardsdev.com/ вас з потрібних питань, пов’язаних з розробкою програмного забезпечення, і бекенд-розробкою. На цьому етапі ми продумуємо архітектуру бази даних, сутності, зв’язки сутностей між собою.

backend розробник це

Головне завдання кожного бекенд-розробника – це саме створення цієї невидимої, але такої важливої частини програмного забезпечення. Все, що ховається за гарною формою, має ефективно працювати, лише тоді проект може вважатися успішним. Бекенд – це серверна сторона будь-якого сайту або програми, яка відповідає за все, що насправді відбувається, але ви не бачите цього на екранах. Тому він й називається Back-end, адже це як би задня, прихована сторона програмних продуктів. Бекенд – це серверна частина програми, яка обробляє запити від клієнтської частини, виконує бізнес-логіку та управляє базами даних та іншими зовнішніми системами. Бекенд-розробники займаються створенням та підтримкою серверного коду.

Текст, Який Буде Надіслано Нашим Редакторам:

Бекенд розробка – це створення основної частини функціонала програми або сайту, який запускається через інтерфейсну частину, але функціонує на стороні сервера. При цьому back-end – це не просто пересилання коштів з рахунку на рахунок під час онлайн-покупки, як люблять наводити приклад. Це й швидка обробка запитів, й точний пошук інформації в базах даних, й безпечне зберігання даних у системі, й головне, злагоджена робота всіх цих частин. По суті, програмісти забезпечують такий механізм, у якому взаємопов’язано безліч елементів, типів даних, форматів, учасників та змінних, але при цьому всі складові працюють струнко та злагоджено, як годинник. Бекенд програмісти займаються розробкою і підтримкою серверної частини веб-додатків.

Давайте порівняємо розробку ПЗ з будівництвом моста або будівлі. Не можна побудувати міст або будівлю без проектування, на етапі якого буде продумано все до дрібниць. backend це Інакше цей міст/будівля не будуть безпечними, і не впораються із завданнями, для яких їх будували. Бекенд – основа всіх основ для будь-якого інтернет-ресурсу.

Back-end Developer (php, Laravel)

Технології та вимоги постійно змінюються, тому для успішної кар’єри в цій галузі важливо постійно оновлювати і розвивати свої навички. Backend-розробники мають бути готові вивчати нові мови програмування, фреймворки та інструменти, стежити за сучасними тенденціями та застосовувати найкращі практики. У момент, коли у мене з’явилась ідея реалізувати свої захоплення та «увійти в IT», мені на допомогу прийшов товариш, а сьогодні за сумісництвом колега. Він розповів мені про те, з чого потрібно починати навчання, який мінімальний базовий об’єм знань потрібно мати для того, щоб пройти перше інтерв’ю й т.д. У той момент переді мною не стояв вибір backend чи frontend, цікавим було буквально все. Але напрямок, який я перейняв від майбутньої колеги, був чистим backend.

Команда IC Studio надає розробку програмного забезпечення з нуля і під ключ (де розробкою IT-рішення для вашого бізнесу займається злагоджена команда фахівців). Проте, якщо у вас є своя команда front-end розробників, і вам необхідно доповнити її backend-розробниками, ми можемо розглянути і такий варіант співпраці. Усе, що ховається за красивою формою, кнопкою, можливістю для кінцевого користувача продукту, – має працювати і має працювати правильно. Також до завдань бекенд-програміста належить збирання фронтенда і бекенда та багофікси (виправлення помилок, що виникають у процесі збирання і тестування готового ПЗ). Оскільки функцій, які потрібно реалізовувати на бекенді, незліченна безліч, то й інструментів реалізації їх теж величезний та різноманітний вибір.

Тому надалі я й не відхилявся від того, що «зайшло» з першого разу. Частина сервера, яка взаємодіє із клієнтом, називається API (Application Programming Interface). Так, якщо йдеться про одного клієнта та одного сервера у вакуумі, то тут все просто. Як правило, ми хочемо на свій сайт інтегрувати google-карти, щоб клієнт швидко знайшов нашу офлайн-точку. Для цього сервер сайту звертатиметься до сервера Google. Back-end розробник повинен знати серверні мови програмування, такі як PHP, Python, Ruby, Java, Perl, Node JS (програмні платформи).

Знову ж таки розглянемо наш приклад із покупкою туфель. Ви зайшли на сайт, і вибрали модель, що сподобалася. Сервер звертається до бази даних, щоб уточнити, чи є товар у наявності. Заходячи в будь-яку систему, в ній також використовується база даних – інформація про паролі та логіни.

Мета цього етапу – якісна взаємодія всіх компонентів нового програмного забезпечення між собою. Бекенд – це частина коду, яка прихована від користувачів, і знаходиться в серверній частині. Код, написаний на бекенді, обробляє запити користувачів і відповідає за реалізацію внутрішніх сценаріїв роботи програмного забезпечення.

Сініор бере на себе відповідальність менеджера і відповідає за безпеку даних. Якщо ви знаєте англійську мову, то можете спробувати працювати з іноземними замовниками безпосередньо через міжнародні біржі. Це цікава робота для людей, яким подобається працювати з кодом, програмувати, але в меншій мірі хочеться займатися дизайном, версткою. Backend-розробник – це цікава і перспективна професія для тих, кому подобається логіка, математика, розробка алгоритмів.

Середня Зарплата Backend Розробника

Вивчайте з цією книгою структури даних та алгоритми, які потрібно знати кожному програмісту. Ця книга простою і доступною мовою пояснює доволі складні для розуміння концепції. Класичні етапи росту розробника — Trainee, Junior, Middle, Senior і Lead.

  • Найчастіше над таким проектом працює не більше 20 людей, новий функціонал швидко проходить шлях від ідеї до продакшину”, – каже Backend Team Lead команди Master of Code Валентин Мезенцев.
  • Розробка фронтенда передбачає кропітку роботу, в результаті якої кожна ікона, кнопка або текст стоять на своєму місці, виглядають цілісно, не заважають і не перекривають один одного (так звана веб-верстка).
  • На цьому етапі налаштовуємо сценарії взаємодії Клієнта і Сервера, і реалізацію задуманої логіки роботи ПЗ.
  • Для цього раджу почитати «Книгу шифрів» Саймона Сингха.

Додатково до Node JS спеціалісту корисно буде вивчити Express (бібліотеку для взаємодії платформи Node JS з сервером) і Mongo DB (базу даних для отримання та зберігання інформації). Додатково застосовуються фреймворки Symfony, Codeigniter, Yii, Zend Framework, Kohana тощо. Backend розробники відіграють ключову роль у створенні та підтримці серверної частини ПЗ. Вони відповідають за обробку запитів, роботу з базами даних, розробку API, забезпечення безпеки та ефективності роботи додатків. Без них неможливо уявити функціонування багатьох веб-сайтів, мобільних додатків та інших програмних продуктів.

backend розробник це

Медіани зарплат для цих позицій можна дізнатися, переглянувши актуальні вакансії або дослідження на спеціалізованих ресурсах, наприклад на DOU. “Це має бути обдуманий вибір, тому що цей напрям підходить не всім. Якщо в тебе математичний склад розуму, ти любиш вирішувати логічні задачі та шукати оптимальні рішення – backend для тебе”, – говорить PHP Developer Ekreative Євген Чудний. Якщо Ви маєте інженерне мислення, прагнете до саморозвитку, постійно в курсі трендів ІТ, не боїтесь постійно навчатись, тоді вибирайте однозначно цей напрямок – радять ті, хто вже працює в бекенд-розробці. Це – найголовніше, але якщо у вас є/у процесі здобуття вищої освіти, то набагато легше освоїти величезний масив нової інформації”, – переконаний Middle PHP/Symfony Developer Ekreative Олександр Гончар.

На цьому рівні людина вже самостійно може виконувати завдання, але з мінімальною підтримкою колег. А разом з тим грамотний developer добре розбирається в роботі препроцесорів і збирачів GULP, LESS, SASS, GRUNT, працює з SVG-об’єктами, DOM, API, AJAX і CORS і так далі. Крім усього іншого він знає основи адаптивної і responsive верстки, UI/UX-проектування, кросбраузерності і крос-платформенності, базового тестування. В рекомендаціях наведу популярні джерела для .NET розробників.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.